הסכם שת"פ חסר תקדים בין הדאבליסטית, הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, לאחד ממועדוני הכדוריד הבכירים בעולם, מגדבורג

כחלק משדרוג המועדון והרצון ללמוד ולשפר, נחתם היום הסכם שיתוף פעולה ארוך טווח וחסר תקדים בין הדאבליסטית, הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, לאחד ממועדוני הכדוריד הבכירים בעולם, אלופת אירופה לשעבר,  מגדבורג.

יו"ר מועדון הכדוריד מגדבורג, מר מארק שמדט, הגיע יחד עם ראש ממשלת סקסוניה-אנהלט, ד"ר רינר הסלאוף, לאולם ספי ריבלין בנחלת יהודה, לרגל החתימה על ההסכם. זאת, לאחר סדרת מפגשים שהחלו בפניה של הגרמנים אלינו בתחילת העונה ובעזרת השגרירות בברלין הבשילו לכדי שיתוף פעולה מפורט ומוסדר. מועד החתימה נקבע בכדי לציין את חגיגות ה-70 למדינת ישראל.

עם המכובדים הגיעה משלחת המונה כ-20 אנשים מגרמניה ועוד כ-10 נציגים משגרירות גרמניה בתל אביב. האירוע סוקר בהרחבה ברשת הטלויזיה הגרמנית, MDR. מכאן, אנו שולחים תודות לסגן השגריר בברלין, אבי ניר- פלדקליין, שהיה בקשר עמנו וסייע במהלך כל ההתקשרות.

ההסכם יכלול ארבעה מערכי שת"פ עיקרים:

  1. בוגרים: מחנות אימונים ומשחקי ידידות בגרמניה ובארץ
  2. מחלקת נוער: מחנה אימונים בגרמניה ומפגשי ידידות בארץ
  3. מאמנים וצוות מקצועי: שילוב מאמנים מהפועל אלטשולר שחם ראשון לציון בהשתלמויות שיעברו מאמני מגדבורג בגרמניה וחילופי ידע והדרכה באופן שוטף.
  4. הנהלה : למידה ושיתוף ידע ממגדבורג בנושאי מבנה ארגוני, שיווק, כספים, ניהול בורד, ממשקים עם האיגוד הגרמני ועוד.

מגדבורג זהו מועדון ענק שזכה שלוש פעמים בליגת האלופות: 1978, 1981 ו- 2002, שלוש פעמים בגביע ה-EHF: 1999, 2001 ו-2007, 11 פעמים באליפות מזרח גרמניה, ב-2001 באליפות גרמניה המאוחדת, ארבע פעמים בגביע המזרח-גרמני, פעמיים בגביע הגרמני, הזכייה האחרונה ב-2016, ופעמיים בסופר-קאפ הגרמני(המועדון המזרח-גרמני היחיד שזכה באליפות גרמניה המאוחדת, גביע גרמניה המאוחדת, הסופר-קאפ של גרמניה המאוחדת ובליגת האלופות לאחר האיחוד.

אין ספק כי ממועדון הכדוריד של מגדבורג יש למועדון הכדוריד המעוטר ביותר בישראל רבות ללמוד ובמיוחד בהסכם שת"פ שכזה שלא היה כמותו מעולם בכדוריד הישראלי. מעבר לכך, בסופ"ש הקרוב, מגדבורג תארח את פיינל פור גביע ה-EHF ובהזדמנות זו הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון מאחלת הצלחה רבה למגדבורג!

יו"ר הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, דודי פלח, סיפר במעמד החתימה: "לכבוד הוא לנו שמועדון כדור יד כמגדבורג ישתף איתנו פעולה. זה תומך במטרות המועדון והרצון לחדש להוביל ולהצטין. אנו משקיעים באופן עקבי משאבים רבים במחלקת הנוער , בצוות מאמנים מהשורה הראשונה , חלקם מאמנים בליגת העל וכולם מהמובילים בארץ.  עכשיו זה הזמן לעשות קפיצת מדרגה נוספת ולללמוד מהליגה הטובה בעולם".

הוא הוסיף: "היה לנו חשוב לפרוט את שיתוף הפעולה לתוכנית מסודרת ארוכת טווח והשקענו בזה זמן לא מבוטל בסדרת מפגשים.  אני יודע שיש לנו הרבה מה ללמוד בכל האספקטים ושמח שניתנת לנו ההזדמנות ללמוד ממגדבורג איך לשפר ולהיות מועדון מוביל. תודה רבה לשגרירות ישראל בברלין ולסגן השגריר אבי ניר-פלדקליין על הסיוע".

יו"ר מועדון הכדוריד מגדבורג, מר מארק שמדט, שהגיע לישראל בין ההכנות לאירוח פיינל פור גביע ה-EHF, אמר: "אנחנו שמחים מאוד להתארח בראשון לציון. אנחנו גאים מאוד חלק ממשלחת ראש ממשלת סקסוניה-אנהלט. אנחנו קיבלנו בשמחה את ההזמנה להקמת השותפות בין המועדונים. אני מעוניין לברך את הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון על העונה המוצלחת. אני סקרן מאוד לראות את השת"פ מתפתח. הספורט בונה גשרים".

ראש ממשלת סקסוניה-אנהלט, ד"ר רינר הסלאוף, סיכם: "אני רוצה לברך את הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון ואת מדינת ישראל באופן לבבי מאוד. אני שמח לחגוג איתכם את יום העצמאות ה-70. אין דבר טוב יותר מספורט. אני שמחתי לפגוש כאן שחקני כדוריד מעולים ומועדון הכדוריד של מגדבורג יצטרך ללמוד מכם כיצד לזכות ב-18 אליפויות. אני שמח שגם מוטל על ממשלתי ללוות את השת"פ להצלחה משותפת".

עוד אמר ד"ר הסלאוף: "אנחנו כבר זמן רב מקיימים חילופי נוער ואנחנו רוצים לקדם אותם עוד יותר דרך הכדוריד. הספורט הוא כלי עבורנו לחלק בדרכי שלום את דרכנו המשותפת. אני משאיר כאן כסימן לכל דבריי שני כדורים חתומים, אחד על-ידי נשיאת הפרלמנט של סקסוניה ואחד על-ידי שחקני מועדון הכדוריד מגדבורג".

הסכם השת"פ חסר התקדים הוא חלק מהמשך בניית מועדון הכדוריד הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון לטווח הארוך, לצד צעדים נוספים שייסגרו בהמשך הפגרה.

#יאללה_הפועל #כי_להיות_הפועל_ראשון_זה_מחייב

כתבות נוספות