מחזיקת גביע המדינה 2018 – הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון

מחזיקת גביע המדינה 2018 היא הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון לאחר שניצחו את מכבי בקלאסיקו של הכדוריד הישראלי, הדרבי הגדול של ראשון לציון, בדרייב אין בתוצאה 25:28.

המועדון המעוטר ביותר בכדוריד הישראלי הגיע למעמד גמר גביע המדינה 2018 לאחר הדחת מחזיקת גביע המדינה הקודמת, מכבי תל אביב, ברבע הגמר, והפועל אשדוד בחצי הגמר. בנוסף, היא הגיעה למעמד גמר גביע המדינה בפעם ה-25 ובזמן שהאדומים מוליכים את טבלת ליגת ווינר.

חניכיו של עידן מימון הוליכו לאורך כל דקות גמר גביע המדינה והוכיחו עליונות פיזית מרשימה. בדקה החמישית, המרכז, ערן צרפתי, העלה ל-1:2 מקו שבעת המטרים לאחר סחיטת פנדל של הפיבוט, דניאל שקלים. השוער הבוסני, פדז'ה דייאנוביץ', היה יוצא מגדר הרגיל לאורך מלוא 60 הדקות עם 38.4% עצירות.

ה-MVP של משחק הגמר, המקשר השמאלי הקרואטי, יוסיפ שאנדרק, היה בלתי ניתן לעצירה והגדיל ל-1:3 בדקה השישית. בדקה ה-14, עצירה כפולה של פדז'ה דייאנוביץ' הובילה להתקפת מעבר אשר בה המקשר הימני הסרבי, נובאק בושקוביץ', מסר אסיסט לקפטן, אבישי סמולר, אשר הגדיל את ההפרש ל-4:7.

פסק הזמן של היריבה הגיע חמש דקות לאחר מכן, אסיסט אחד מיני רבים של שאנדרק לשקלים העמיד את לוח התוצאות על 7:10. המאמן, עידן מימון, נאלץ לקחת פסק זמן בדקה ה-22 משום שהפער הצטמצם ל-11:12. המשחק נותר צמוד ובחצי הדקה האחרונה של המחצית הראשונה, עצירה כפולה של דייאנוביץ' ולאחריה חטיפה ושער בהתקפה מתפרצת של המקשר השמאלי, יותם טל, קבעו את תוצאת המחצית, 13:15.

בדקה ה-35, התוצאה עמדה על 16:17 אולם שלוש דקות לאחר מכן, חסימה של שאנדרק והתקפה מתפרצת אופיינית של בושקוביץ' הגדילה את ההפרש ל-16:19. הצהובים ניסו לצמצם אך בדקה ה-47, הם לקחו את הפסק הזמן האחרון לאחר שהמרכז, יובל גררה, הגדיל ל-19:23.

מכבי הצליחה לצמצם ל-25:26 ועידן מימון לקח את פסק הזמן האחרון בדקה ה-58. בשתי הדקות האחרונות, השחקן שהבטיח את הניצחון הוא פדז'ה דייאנוביץ' שמנע את כל ניסיונות הכיבוש של מכבי והצד ההתקפי נתן את שלו עם שערים של עוז חממי וערן צרפתי בדרך ל-25:28 ברור ומוצדק שצובע את העיר והמדינה באדום!!!

כבשו להפועל אלטשולר שחם ראשון לציון: נובאק בושקוביץ'- 7/12, יוסיפ שאנדרק- 5/10, אבישי סמולר ויובל גררה- 4/7 כל אחד, דניאל שקלים- 3/4, עוז חממי- 3/5, ערן צרפתי- 2/3, יותם טל- 1/1.

שוערים: פדז'ה דייאנוביץ'- 15/39, 38.4%, מושיקו אלימלך- 1/2, 50%.

מוליכת ליגת ווינר ומחזיקת גביע המדינה, הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, חוגגת בשעות אלה בפאב האוטו בראשון לציון וכבר ביום רביעי פניה יופנו לעבר משחק העונה ביום שישי ב-16:00 מול מכבי תל אביב. ניצחון במשחק זה יבטיח את המקום הראשון בתום הליגה הסדירה ויתרון הביתיות לאורך כל שלבי הפלייאוף, לראשונה מאז עונת 2010/11.

מאמן הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, עידן מימון, סיכם בסיום לאתר איגוד הכדוריד: "ראשון לציון אדומה! זהו תואר ראשון וחצי שלי כמאמן. אנחנו עובדים קשה, נותנים עונה יוצאת מן הכלל וזה היה הגושפנקא שלנו. אנחנו לא נעצור פה, נלך עד הסוף. השחקנים שלי התעלו, נתנו הכל, וראשל"צ אדומה, ראשל"צ אדומה!"

#יאללה_הפועל #כי_להיות_הפועל_ראשון_זה_מחייב

 

כתבות נוספות