הפועל אלטשולר שחם ראשל"צ משלימה את מצבת הזרים לעונה 2019-20

הפועל אלטשולר שחם ראשל״צ ממשיכה את הכנותיה לקראת העונה הבאה תחת שרביטו של המאמן וסמל המועדון עידן מימון.

מצבת הזרים הושלמה והשוער הבוסני פדז׳ה דיאנוביץ׳, שהיה חלק משמעותי מזכייתה בדאבל אשתקד, חתם לעונה נוספת, עבור דיאנוביץ׳ תהיה זו העונה השלישית במדי הפועל אלטשולר שחם ראשל״צ.

אל דיאנוביץ' יצטרף בוסני נוסף, שוטר יד ימי ושומר שלוש בהגנה דושקו צ'ליצה בן ה-32 (1,98מ').

צ׳ליצה החל את הקריירה שלו במועדון הבוסני Kozara בבוסניה הרצגובינה שם נולד. לאחר כ-5 שנים עבר למועדון הצמרת הסלובני Cimos Koper משם המשיך למועדון סלובני נוסף Maribor Branik.

בהמשך, ב-2010-11 עבר לקבוצה הבוסנית Bosna Sarajevo והוביל אותה להישג נאה בליגת האלופות.

בשלושת השנים הבאות שיחק בקאטר (El jaish) ובצרפת (cesson-rennes), בחלוקה של שנתיים ועוד שנה בהתאמה ולאחר מכן עבר לאימפריה הקרואטית PPD Zagreb השתתף איתה בליגת האלופות בנוסף לזכייה בדאבל נוסף.

בעונה של 2014-15 שיחק דושקו צ׳ליצה בבנודס ליגה הגרמנית במדי קבוצת ThSV Eisenach.

בעונה של 2015-16 שיחק צ'ליצה ב- HC Dobrogea Sud אחד מועדוני הכדוריד האיכותיים ברומניה.

לפני כשתי עונות חזר לקדנציה שלישית בליגה הבוסנית ובעונה האחרונה הוביל את  RK Vojvodia לדאבל בליגה הסרבית ולמקום ה-6 בסא"ה ליג.

לדושקו צ'ליצה, שנחשב לשחקן משמעותי הן בהתקפה והן בהגנה, יש רקורד התקפה מצוין ומדויק והוא שחקן הגנה חכם וחזק ולו 35 הופעות בנבחרת בוסניה בהן הבקיעה 75 שערים.

לשני השחקנים הבוסנים יצטרף הזר יוסיץ לובומיר (Ljubomir Josic) מקשר ימין (יד שמאל) ששיחק בעונה שעברה בא.ס רמה״ש.

יוסיץ, שחקן סרבי, בן 31 (1.93מ׳) , הוא בעל יכולת זריקה חזקה מאד וראיית משחק מנוסה, מדויקת וחכמה.

ליוסיץ לובומיר ניסיון רב ורזומה עשיר בליגות הבכירות באירופה (שיחק בעברו במדי HC Csurgoi KK אשר בליגת העל ההונגרית וב- Puente Genil בליגת העל הספרדית) והוא שחקן מוכשר, טכני ומהיר, עם ניסיון רב.

מאמן הפועל אלטשולר שחן ראשל"צ עידן מימון מרחיב על הבחירה בדושקו צ'ליצה: "את דושקו אני מכיר היטב היות והחתמנו אותו לפני כשנתיים ולצערנו, בעקבות בעיה בריאותית, לא הייתה לו אפשרות להראות את היכולות שלו. המשכתי לעקוב אחריו ובשנה שעברה הוא עשה עונה מצוינת בויוודינה, גם בליגה וגם בסא"ה ליג וזכה באליפות וגביע בסרביה והיה בין המבקיעים המצטיינים של הקבוצה. מה שהכי שימח אותי לשמוע מדושקו זה שיש לו חוב פתוח עם הכדוריד הישראלי מאחר ובפעם הקודמת הוא לא השאיר חותם ולא הראה את היכולות האמיתיות שלו. אני חושב שהוא מאד מתאים לסגל שאנחנו בונים מכל הבחינות ויהיה, ללא ספק, פקטור מרכזי גם בהגנה וגם בהתקפה."

מימון מוסיף לגבי הבחירה ביוסיץ לובומיר: "יוסיץ שחקן מגוון שיכול להתאים לצרכים שלנו, מעבר לזה שהוא עשה שנים יפות מאוד בליגה הספרדית והצטיין בכיבוש שערים, הוא מגיע אלינו רעב להצלחה. בנוסף ליכולת הכיבוש שלו הוא גם בעל ראיית משחק מצוינת ונוכחותו עושה את השחקנים לידו טובים יותר. אני חושב שהשנה הראשונה לשחקן זר היא תמיד קשה ואנחנו מקבלים את יוסיץ בשנה השנייה כשהוא כבר מכיר את הליגה הישראלית."

כתבות נוספות