חבריו של אבישי סמולר נפרדים מקריירה מפוארת

לרגל פרישתו מכדוריד של קפטן הדאבליסטית, הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, בגיל 32 בלבד, החלטתי בתור דובר המועדון להכין לו הפתעה.

את אבישי הכרתי לראשונה כנער בסביבות גיל הבר מצווה ותמיד הפתיעה אותי, אפילו עד הפרישה מכדוריד, סבלנותו ואהבתו האין-סופית למעריציו. הכדורידן היחיד שראיתי במו עיניי עם סבלנות ואהבה כה גדולה למעריציו היה אחד מגדולי הכדורידנים בכל הזמנים, ניקולה קרבאטיץ'.

כפי שאבישי היה מפתיע לאורך 60 דקות בכל משחק הכנתי כאמור, לאבישי הפתעה בדמות פרידה של חבריו לקבוצות והנבחרות בקריירה מהקריירה המפוארת שלו, החל משחקנים ששיחקו איתו בקבוצת הנוער והבוגרים בהפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, דרך חן פומרנץ, עמו שיתף פעולה בנבחרות ישראל השונות ובווצלאר, ועד לגיורגיוס "ברונו" צ'אלקידיס, גדול שחקני יוון בכל הזמנים, עמו שיתף פעולה בווצלאר.

את הראיון עם ברונו ערכנו כאשר הוא נמצא בשוויץ. בתום קריירה מפוארת שכללה שלוש אליפויות יוון, ארבעה גביעי יוון, מלך שערי משחק האול-סטאר הספרדי, מקום שישי במשחקים האולימפיים, אתונה 2004, מקום שישי באליפות העולם 2005 ודאבל שוויצרי ב-2013 הוא התפנה לקריירת אימון. כיום, הוא מאמן קבוצת הנוער של אלופת שוויץ, וואקר ת'ון, ומאמן נבחרת העתודה של יוון.

ברונו, האם אתה זוכה את המפגש הראשון עם אבישי סמולר?

"כן, נפגשנו בפעם הראשונה באימון בווצלאר. הוא הגיע אלינו כילד צעיר מאוד וביישן אבל מיד הבנתי שמדובר בשחקן עם כישרון יוצא דופן והיה לי ברור עד כמה יצליח בעתיד".

מה הוביל לקשר החזק ביניכם על המגרש ומחוצה לו?

"אבישי הוא אדם עם אישיות נפלא ואדם יוצא דופן. למרות שהוא היה צעיר כשניפגשנו לראשונה, התחברנו מאוד כי הוא אדם שאפשר לשוחח איתו על נושאים רבים".

האם אתה מבין את החלטתו לפרוש מכדוריד בגיל 32?

"אני מאמין שהוא גאה בדרך שעשה ורוצה לעצור בנקודה שבה מבחינה אתלטית הוא עדיין בשיאו. אבישי הוא אדם עם רוח מיוחדת ואני בטוח שגם בקריירה הבאה שלו הוא יצליח".

צ'לקידיס סיכם: "אבישי הוא חלק ממשפחתי ואני מאחל לו את כל הטוב שבעולם".

מאמנה של א.כ נס ציונה כיום, עומרי מימון, ששיחק בהפועל אלטשולר שחם ראשון לציון בזמן שאבישי סמולר עלה לקבוצה הבוגרת בגיל 16 סיפר על צניעותו: "כשהוא עלה לבוגרים הוא ביקש ממני ללמד אותו איך לסובב כדור מהפינה. הצניעות שלו היתה דבר יוצא דופן, תמיד זמין להקשיב וללמוד".

בקדנציה השנייה של אבישי סמולר בהפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, בתום חמשת שנותיו בבונדסליגה, היה זה המרכז, יובל גררה, שהעביר בחברתו את שש שנות הקריירה האחרונות. יובל סיפר: "מבחינתי החזרה שלו לארץ ב-2012 היתה חלום ילדות שהתגשם. אבישי הפך לדמות משמעותית מאוד בקריירה שלי – הוא ספורטאי על ובעיקר חבר ואדם אדיר. אני רוצה להגיד לו מכל הלב – תודה! תודה על שש שנים של חברות ושיתוף פעולה על המגרש ומחוצה לו, שנים שהיו מלאות בחוויות רבות שאין ספק שלא אשכח אותן לעולם!".

בגיל 17, הצטרף להפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, פיבוט חדש ממכבי קרייתים שהפך בהמשך לאחד מגדולי הפיבוטים בישראל, עומר דבדה. הוא שיחק עם אבישי גם בנבחרת ישראל וגם במועדון האדום.

עומר, האם אתה זוכר את המפגש הראשון עם אבישי סמולר?

"כן, נפגשנו לפני 13 שנה הגעתי מהקריות,ילד בן 17 בהלם, ובשבילי אבישי כבר אז היה סופרסטאר ענק. אבישי היה משהו מיוחד, משהו שלא ראו בכדוריד הישראלי. נפגשנו לראשונה בחדר הכושר של הפועל ואני זוכר שהתרגשתי מאוד מהמפגש איתו, לא הצלחתי לדבר, אבל הוא כמו שהוא נשאר עד היום, בפשטות שלו פשוט חיבק אותי ואמר לי ברוך הבא".

מה מייחד את אבישי?

"לא סתם הרבה אנשים מדברים על האופי המיוחד שלו, כמו שהוא במגרש ככה הוא גם מחוץ למגרש, צבעוני! אחד הגדולים שהענף הזה ידע. בחלוף השנים שיתפנו פעולה יחד בהפועל ובנבחרת ישראל, הפכנו גם יריבים, הובלנו קבוצות בצבעים מנוגדים אבל תמיד ידענו לתת את הכבוד האחד לשני. הפכנו להיות חברים!"

לסיכום, עומר דבדה מוסר: "אבישי, אתה תחסר מאוד במגרשים, תחסר לי ,תחסר לאוהדים שלך ושל היריבות, תחסר לכדוריד אבל יותר מהכל תחסר לכדוריד! מאחל לך שתמצא את ה״כדוריד״ הבא שלך, תגשים את עצמך ואת השאיפות שלך. אוהב אותך! עומר".

לצד ששת אליפויות המדינה, שלושה גביעי המדינה, הפיכתו לישראלי הראשון בליגת הכדוריד הטובה בעולם, הבונדסליגה, הופעותיו באול-סטאר הבונדסליגה, זכייתו בתואר רוקי השנה בבונדסליגה והופעתו בחצי גמר גביע ה-EHF עם למגו, הישגו הגדול ביותר במדי נבחרות ישראל היה העפלה לאליפות העולם לנבחרות עתודה 2005 בטוניסיה. עמו הוביל את הנבחרת חן פומרנץ, שבתום תחנות בגראסהופרס וקריינס השוויצריות, הצטרף אליו לווצלאר בבונדסליגה.

בתום השנים המשותפות, לחן פומרנץ ברור מה ייחד את אבישי מהאחרים: "אבישי הוא כשרון ענק, לוחם, נכס לכל קבוצה שבה שיחק. אחרי אין ספור חוויות משותפות בארץ ובחו"ל, בקבוצות, בנבחרות ישראל ושנה אחת משותפת בבונדסליגה, אני מאחל לאבישי המשך חלק, עם אותן תכונות – במשחק דומה אבל שונה. ריספקט על קריירה גדולה!!!".

לסיכום, בשם הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, המועדון היחיד בכדוריד הישראלי שייצר במחלקת הנוער שלו שני שחקנים לכדוריד הגרמני, אנו מאחלים לאבישי הצלחה בכל מעשיו ובסופו של דבר, משפחה לא עוזבים, אבישי נשאר ויישאר חלק מאיתנו, לעד!!!

#יאללה_הפועל #יאללה_יאללה_אבישי #כי_להיות_הפועל_ראשון_זה_מחייב

 

כתבות נוספות