מכבי תל אביב – הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון 26:23

הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון עלתה היום (שישי) למקום הראשון בליגת ווינר בזכות ניצחון חוץ במשחק העונה, 23:26 מול מכבי תל אביב.

האדומים הגיעו למשחק מהמקום השני בפיגור של נקודה בודדת ממכבי תל אביב שנחלה עד כה העונה הפסד בודד וניצחה שבעה משחקים. שתי הקבוצות הן לא רק מוליכות הטבלה אלא שתי קבוצות ההגנה האיכותיות ביותר בליגת ווינר עד כה העונה ומשחק העונה הבטיח וגם קיים.

חניכיו של עידן מימון פתחו את המשחק טוב ברמה ההגנתית וארבע עצירות מהירות של המצטיין במשחק, השוער הבוסני, פדז'ה דייאנוביץ', הובילו את המקשר השמאלי הקרואטי, יוסיפ שאנדרק, עם שני שערים, והמקשר הימני הסרבי, נובאק בושקוביץ', עם שער בודד בהתקפת מעבר להעלות ליתרון 1:3 בדקה השביעית.

החטאות מרובות מקו ששת המטרים הוביל למהפך ומכבי תל אביב עלתה ליתרון 5:3 בדקה ה-15. המטוטלת נמשכה, ההגנה בניצוחו של עידו לביא ייצרה עצירות ושערים של הקיצוני השמאלי של נבחרת הנוער, נדב ניזי, נובאק בושקוביץ', ופיבוט נבחרת ישראל, דניאל שקלים, הובילו ל-5:6 בדקה ה-18.

מרגע זה ועד ההפסקה שגיאות רבות בהתקפה שכללו החטאות ואיבודי כדור הוליכו למהפך של מכבי תל אביב אשר בסיומו ירדו הקבוצות להפסקת המחצית ב-12:8.

המחצית השנייה נפתחה בסערה: שחקניו של עידן מימון יישמו את ההוראות הטקטיות, פדז'ה דייאנוביץ' המשיך לסייע לחבריו לקבוצה ושערים של יוסיפ שאנדרק, נובאק בושקוביץ', גיא כהן ודניאל שקלים הפכו ל-15:16 בדקה ה-45. מרגע זה ועד הסיום היה משחק צמרת אופייני רווי במתח, צמוד ושופע מהפכים.

המומנטום האדום המשיך עד הדקה ה-53 בו נובאק בושקוביץ' העמיד את לוח התוצאות על 19:21. היעדר יעילות התקפית הובילה לסיטואציה קשה בדקה ה-56 בה התוצאה עמדה על 21:21 והפועל אלטשולר שחם ראשון לציון נותרה בארבעה שחקני שדה כתוצאה מהרחקות.

המצב החמיר בדקה ה-57 אשר בה עידן מימון הזעיק פסק זמן במצב של 22:21. מיד לאחר פסק הזמן נובאק בושקוביץ' השווה ל-22:22 ולאחר מכן, חטיפת כדור בהגנה הובילה ל-22:23 בדקה ה-58 בזכות שער של גיא כהן מקו חצי המגרש מול שער ריק.

בשתי הדקות האחרונות, פדז'ה דייאנוביץ' המשיך לעצור כדורים רבים ובהתקפה המרכז, ערן צרפתי, לקח אחריות, והנהיג לניצחון גדול במשחק העונה, 23:26.

כבשו להפועל אלטשולר שחם ראשון לציון: יוסיפ שאנדרק- 7/10, נובאק בושקוביץ'- 7/12, גיא כהן- 4/8, דניאל שקלים וערן צרפתי- 2/3 כל אחד, יותם טל ויובל גררה- 2/4 כל אחד, נדב ניזרי- 1/3.

שוער: פדז'ה דייאנוביץ'- 16/41, 39%.

זהו היה ניצחונה הראשון של הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון על מכבי תל אביב מאז 20/11/2015 אולם לשחקני מוליכת הטבלה אין זמן רב לחגוג. הם כבר מחר יחלו בהכנה לקראת המחזור ה-10 בליגת ווינר ביום שני ב-20:00 באולם 360 נחלת מול בני הרצליה.

#יאללה_הפועל #כי_להיות_הפועל_ראשון_זה_מחייב

כתבות נוספות