רבע גמר גביע המדינה 2018: הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון – מכבי תל אביב 23:30

חגיגה אדומה: מוליכת ליגת ווינר בכדוריד, הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, הדיחה היום (שישי) את מחזיקת גביע המדינה, מכבי תל אביב, ממפעל גביע המדינה כבר בשלב רבע הגמר עם ניצחון בתוצאה 23:30.

האדומים של עידן מימון הגיעו למשחק שחזור גמר גביע המדינה לאחר שבועיים ללא משחק, בדומה ליריבה שסיימה את הסיבוב הראשון במקום השלישי. שתי הקבוצות נפגשו לפני שלושה שבועות בדיוק בתיכונט ואז זה נגמר ב-23:26 אדום ומוליכי הליגה רצו לחבר ניצחון עשירי ברציפות.

בהפועל אלטשולר שחם ראשון לציון אמנם חזרו מספר פצועים אך עדיין נעדרו שחקני רוטציה משמעותיים: הקיצונים השמאליים, רותם בר, שעבר ניתוח בכתפו (החלמה מהירה!), והמקשר הימני, שון סלס. בהיעדרם, חבריהם לקבוצה הוכיחו כי הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון הינה קבוצה מיוחדת עם רוטציה ארוכה, צעירה כותיקה, שמגיעה לכל משחק רעבה במיוחד וללא תירוצים.

עוד בטרם המשחק, האולם התמלא מפה לפה בכ-700 אדומים ואווירה לוהטת שררה ב-360 נחלת. האווירה הוליכה את השחקנים לפתיחת המשחק הטובה ביותר שהם הציגו עד כה העונה. השוער הטוב בישראל, הבוסני, פדז'ה דייאנוביץ', היה בלתי ניתן להכנעה ועצירותיו בפתיחת המשחק הובילו את המקשר הימני הסרבי, נובאק בושקוביץ', הקיצוני הימני, גיא כהן, והמרכז, יובל גררה, להעלות ל-0:3 כבר בדקה הרביעית.

הסחף לא נעצר: נובאק בושקוביץ' בשערו השלישי במשחק קבע 2:7 בדקה התשיעית ובדקה ה-14, הפיבוט, דניאל שקלים, כבר העלה ל-2:10. המאמן, עידן מימון, השכיל להשתמש במירב שחקניו ובדקה ה-21, המקשר השמאלי, יותם טל, באחד מהשערים היפים במשחק קבע 5:11. ההפרש אף צמח ל-6:15 בדקה ה-25 מידיו של נובאק בושקוביץ' אך להפסקה ירדו הקבוצות ב-10:17.

בפתיחת המחצית השנייה, האדומים המשיכו במלאכת ההתקפה היעילה לצד המשך התצוגה העילאית של פדז'ה דייאנוביץ'. בדקה ה-43 ובמצב של 14:20, עידן מימון לקח פסק זמן בכדי למנוע את צמצום הפער מצד הצהובים.

הקפטן, אבישי סמולר, חזר מהפציעה עם יכולת אופיינית ולאחר שהפער כבר הצטמצם ל-17:22 בדקה ה-49 הוא החל את המומנטום שסתם את הגולל על ניסיונות החזרה למשחק של מכבי תל אביב.

עד הסיום, חגיגה אדומה בדקות האחרונות בראשות אבישי סמולר, יותם טל ומושיקו אלימלך הוליכה להפרש שיא של 19:28 בדקה ה-55. בחמש הדקות האחרונות לא היה עוררין על זהות המנצחת והפועל אלטשולר שחם ראשון לציון העפילה לחצי גמר גביע המדינה עם 23:30.

כבשו להפועל אלטשולר שחם ראשון לציון: נובאק בושקוביץ' – 7/9, גיא כהן – 5/5, יובל גררה – 5/6, יותם טל וערן צרפתי – 3/5 כל אחד, דניאל שקלים – 2/2, אבישי סמולר – 2/3 יוסיפ שאנדרק – 2/4, שי נתן – 1/1

שוערים: פדז'ה דייאנוביץ' – 16/35 – 45.7%, מושיקו אלימלך – 5/9 – 55.5%.

הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון שמחה לארח את אחד מגדולי הכדורידנים בישראל בכל הזמנים, קפטן ברית המועצות, ליאוניד ברנשטיין. ברנשטיין בתור שחקן ותיק היה מאלו שקידמו את עידן מימון כשחקן בראשית דרכו ובסיום המאמן האדום רץ ליציע בכדי לחבק את חברו לקבוצה לשעבר.

האדומים יוצאים לפגרת מוקדמות אליפות העולם, דנמרק וגרמניה 2019, ויחזרו לליגת ווינר בסערה עם משחק חוץ מול א.ס רמת השרון ב-22.1 ודרבי ביתי ב-26.1. תודה לקהל האדום שהוכיח בפעם המי יודע כמה מיהו הקהל הגדול והאיכותי ביותר בכדוריד הישראלי.

#יאללה_הפועל #כי_להיות_הפועל_ראשון_זה_מחייב

כתבות נוספות