נובאק בושקוביץ' (77)

נובאק בושקוביץ'
  • תפקיד מקשר ימני
  • תאריך לידה 23/05/1989
  • גובה 1.96 מטר
  • שנים במועדון 1
  • קבוצות עבר מכבי תל אביב, RK Cimos Koper, Grundfos Tatabanya KC, Dinamo Bucuresti

קצת עלי

נובאק בושקוביץ' היה מוכר בכדוריד הישראלי בעבר במדים הצהובים של מכבי תל אביב בה שיחק במשך שלוש קדנציות אך בקיץ האחרון הוא כבר החליף את המדים הצהובים באלו האדומים של דינמו בוקרשט עמה השתתף בליגת האלופות וכבש העונה בשלב הבתים עשרה שערים. בדינמו בוקרשט הוא שיתף פעולה עם שחקנים רבים מנבחרת רומניה, ארבעה שחקני נבחרת אירן, המקשר השמאלי של נבחרת רוסיה, ויטלי קומוגורוב, ומרכז נבחרת בלארוס, ואדים גאידוצ'נקו.
נובאק בושקוביץ' הצעיד את מכבי תל אביב לשני הישגי השיא שלה: 62 שערים שלו הובילו אותם עד לחצי גמר גביע האתגר 2011/12 בו הם הפסידו לדיומידיס ארגוס. בתום אותה עונה הוא עזב לשנתיים בסימוס קופר הסלובנית עמה העפיל לשלב הבתים של גביע ה-EHF בעונת 2012/13. בתום עונת 2013/14 הוא חזר למכבי תל אביב אותה הצעיד לאליפות הראשונה שלה.
ב-2014, הוא יצא בחזרה לאירופה בה שיחק בטטבאניה ההונגרית איתה סיים במקום השלישי בליגה לאחר שני מועדוני ליגת האלופות ומהבכירים באירופה, וספרם ופיק סגד. מ-2015 ועד הקיץ האחרון הוא שיחק כאמור במכבי תל אביב איתה זכה באליפות נוספת ב-2016 וגביע המדינה אשתקד בו גברו בהארכה על הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון.
נובאק בושקוביץ' לקח חלק עם נבחרת סרביה באליפות אירופה 2016 לצד שחקנים כמו מרכזה של פוקסה ברלין, פטאר ננאדיץ', ושני שחקניה של אלופת אירופה, וארדר סקופיה, המקשר השמאלי, איליה אבוטוביץ', והפיבוט, מייאילו מארסניץ'.