עידן מימון ()

עידן מימון
  • תפקיד מאמן ראשי
  • תאריך לידה 27/11/1974
  • גובה 1.95 מטר
  • שנים במועדון 25
  • קבוצות עבר VfL Pfullingen, Frisch Auf Göppingen

קצת עלי

עידן מימון נולד וגדל בעיר ראשון לציון. הוא בנו של אחד מגדולי שחקני ומאמני הכדוריד הישראלי בכל הזמנים, קובי מימון, ואחיו של מאמן מ.כ חולון ושחקן הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון, עומרי מימון. עוד בתקופתו במחלקת הנוער של הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון הוא סומן ככישרון יחיד במינו, זכה בתארים בכלל גילאי הנוער והיה קפטן נבחרת תיכון עמית עמל הראשונה בהיסטוריה של ישראל שזכתה באליפות העולם לבתי ספר בשנת 1992 בדנמרק.

מימון הוא השחקן המעוטר ביותר בכדוריד הישראלי עם 13 אליפויות ו-12 גביעים ומלך שערי ישראל בכל הזמנים בתור קפטן הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון. במקביל, בתור קפטן נבחרת ישראל הוא שיאן ההופעות בכל הזמנים עם 168 הופעות בינלאומיות ומלך שערי הנבחרת עם 636 שערים. הוא היה קפטן נבחרת ישראל בהעפלתה היחידה בכל הזמנים לטורניר גמר בינלאומי, אליפות אירופה, שבדיה 2002.

הוא שימש כקפטן הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון בכל אחת מהופעותיה בשלב הבתים של ליגת האלופות ולקח חלק משמעותי מאוד בהישג השיא הבינלאומי האיכותי ביותר בכל הזמנים של מועדון כדוריד ישראלי: רבע גמר ליגת האלופות 1999/2000 בו פגשה את המועדון המעוטר ביותר בכדוריד הגרמני והאלופה דאז, קיל.

בתום עונה זו הוא הפך לישראלי הראשון שעבר לשחק בגרמניה ועבר לשחק במדי פפולינגן מהבונדסליגה השנייה. יחד עם פפולינגן, קבוצתו העפילה לבונדסליגה אך הוא העדיף להישאר בבונדסליגה השנייה ועבר לאחד מהמועדונים המפוארים ביותר בכדוריד הגרמני, גופינגן.

במדי גופינגן הוא קצר הצלחה נוספת לאחר שלקח חלק בכיר מאוד בהעפלתה לבונדסליגה הבכירה ובתום העונה הזו הוא החליט לחזור הביתה להפועל אלטשולר שחם ראשון לציון. עידן מימון הינו מאמנה של הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון החל מאמצע עונת 2015/16.